خواص قهوه کافیس

مطالعات متعدد نشان داده اند که قهوه برای قلب خوب است. مطالعات سلامتی بانوان آیووا، مطالعه مداوم تا ماه مه ۲۰۱۱، بر روی ۲۷،۰۰۰ زن از سن ۵۵ تا ۶۹ انجام داد. محققان در دانشگاه مینه سوتا در این مطالعه دریافتند که زنانی که یک تا سه فنجان قهوه در روز می نوشند خطر ابتلا به بیماری های قلبی در آنها ۲۴ درصد در مقایسه با کسانی که از نوشیدن قهوه پرهیز می کنند کاهش یافته است.

در یک مطالعه انجام شده در دانشگاه مستقل مادرید (در اسپانیا)، محققان پژوهشی بر روی ۱۲۹.۰۰۰ مردان و زنان بالای ۲۰ سال انجام دادند و متوجه شدند که شرکت کنندگان در مطالعه که چند فنجان قهوه در روز مصرف می کنند از کسانی که قهوه هیچ نمی نوشند احتمال کمتری دارد که بر اثر بیماری های قلبی بمیرند. در میان زنانی که در این مطالعه، افرادی که چهار تا پنج فنجان در روز می نوشند ۳۴ درصد کمتر احتمال دارد که نسبت به زنانی که قهوه هیچ نمی نوشند بر اثر بیماری های قلبی بمیرند. مردانی که پنج فنجان در روز می نوشند ، ۴۴ درصد کمتر احتمال دارد که از مردان که هیچ قهوه را نمی نوشند بر اثر بیماری های قلبی بمیرند.

کاهش اساسی در میزان مرگ و میر شرکت کنندگان در این پژوهش که قهوه مصرف می کردند اهمیت بسیار زیادی داشت.

با توجه به مقاله منتشر شده توسط وبسایت NewScientist ، محققان به این نتیجه رسیدند که مرگ و میر به هر علت در همان گروه از زنان که در طول دوره مطالعه قهوه مصرف کرده اند ۲۶ درصد کاهش یافته است و در میان همان گروه از مردان مرگ و میر به هر دلیل ۳۵ درصد کاهش یافته است.

گزارش های زیادی در ارتباط با نتایج این مطالعه در طول تابستان سال ۲۰۰۸ بیان شد. در آن زمان، استر، لوپز گارسیا اپیدمیولوژی در دانشگاه مستقل و رهبر این مطالعه، علیه اقدامات مبنی بر این یافته هشدار داد تا تحقیقات بیشتری انجام شد.

محققان در حال تلاش هستند دقیقا تعیین کنند که چرا قهوه ممکن است مفید باشد، اما به نظر می رسد که آنتی اکسیدان ها ممکن است منجر به التهاب و محدودیت صدمه سلول، که هر دوعامل ابتلا به بیماری قلبی عروقی می باشند، شوند. ” تاثیرات قهوه بر قلب “

آنتی اکسیدان موجود در قهوه به عنوان پلی فنول ها شناخته شده اند و نیز در میوه ها، سبزیجات، و شکلات یافت می شود.

خلاصه: مطالعات نشان می‌دهد کسانی که قهوه می‌خورند، بیشتر عمر می‌کنند و کمتر گرفتار مرگ زودرس می‌شوند.

خواص قهوه کافیس
1_افزایش نوراپی و دوپامین در نتیجه بهبود عملکرد مغز دقت_انرژی و هوشیاری 2_افزایش چربی سوزی به میزان 10% و در نتیجه قلب و عروقی سالم تر و کاهش خطر سکته قلبی
3_افزایش عملکرد فیزیکی و افزایش آدرنالین
4_ریبو فلاوین( ویتامین B2 ( 11 درصد
پانتو تنیک اسید (ویتامین B5) 6 درصد
منگنز و پتاسیم 3 درصد
منیزیوم و نیاسین (ویتامین B3) 2 درصد
5_کاهش خطر دیابت نوع 2 23 درصد تا 50 درصد
6_محافظت از آلزایمر 65 درصد
7_کاهش ابتلا به پارکیسون 32 درصد تا 60 درصد
8_مبارزه و محافظت در برابر کبد چرب
9_ضد افسردگی و نشاط آور
10_ کاهش ابتلا به سرطان کبد و روده ی بزرگ
11_ قهوه بزرگ ترین منبع آنتی اکسیدان و افزایش طول عمر
مصرف استاندارد روزانه 1_3 فنجان

منع مصرف :
افراد دارای فشار خون بالا _ افراد دارای رفلکس گوارشی_ در دوران بارداری

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

X